3-1small-683x1024

קבלן שיפוצים במרכז

נכון או לא נכון? אמת או שקר? כל אחד איתנו נקלע בשלב כזה או אחר בחייו, בטובתו או שלא בטובתו, לפרויקט שיפוצים, ולכן כל אחד מאיתנו יודע ששיפוצים יכולים להיות סיוט שלא ברא השטן, והם יכולים להיות רגועים ואפקטיביים.

וההשפעה על איכות החיים שלנו היא סופר משמעותית, שכן שיפוצים מייגעים ומעיקים עולים לנו בבריאות ומעלים את המתח בין כל דרי הבית וביניהם לבין אנשי המקצוע. שיפוצים הם בעצם – יחד עם מעבר דירה ודיבור מול קהל – אחת החוויות הלא פשוטות שאנחנו עוברים במהלך החיים.

לכן זה חשוב כל כך לעבור את זה כמו שצריך, עם מינימום דאגות ובלגן ועגמת נפש. צריך לבחור קבלן שיפוצים בצורה חכמה, אחרי שקיבלנו המלצות, דיברנו עם לקוחות קודמים וראינו תוצאות. חשוב גם שכל הסיכומים בעל פה יקבלו ביטוח בחוזה קשיח שמבטיח קצב התקדמות בעבודה, מחיר, תכולת עבודה, נהלי עבודה וכד'.

כל אלה חשובים כדי להימנע מתסריטי הבלהות הרבים ששיפוץ עלול להמיט עלינו ועל ביתנו. למשל:

שיפוץ שאינו נגמר

יש שיפוצים שנועדו להתחיל ולהסתיים במהרה ויש שיפוצים שלוקחים חודשיים ואפילו מעט מעבר לכך. אבל כל אחד מאיתנו שמע על מישהו שהשיפוצים שלו נמשכו הרבה מעבר לרצוי ואפילו מעבר להגיון. והתוצאה? אנחנו כבר מעבר לקו השפיות. הסידורים, התיאומים, הארגונים, השיחות, הבקשות, הטענות, ימי החופש באמצע השבוע – כל אחד יכולים להוציא כל אדם בריא בנפשו מדעתו.

שיפוצים שמחירם רק עולה

שיפוצים במרכז שהמחיר שלהם לא חקוק בסלע או יצוק בבטון טבעם להתנפח ולהתנפח. יש אפילו קבלני שיפוצים שחלק מהמודל העסקי שלהם מתבסס על תמחור גבוה של התוספות שעל הדרך, שאפשר היה לתמחר אותם נמוך יותר לו היו מופיעים בחוזה.

לכן חשוב לבחור בקבלן שיפוצים שמציע חוזה מפורט עד כמה שניתן, ולעבור על כל האפשרויות ואף להיעזר באיש או אשת מקצוע, אדריכל/ית או מעצב/ת פנים, שיודעים מה לשאול, מה צריך להופיע בחוזה ומה לא.

שיפוץ ש"יהיה בסדר"

ככל שהמטרות והיעדים לא ברורים, כך גדל הסיכוי שלא נהיה מרוצים בסופו של דבר מהתוצאה הסופית. כי כאשר לא יודעים לאן נוסעים, איך אפשר להגיע לשם? קבלני שיפוצים מסוימים רגילים להשאיר הכל מעומעם, אבל לנו לא כדאי לשפץ ב-50 גוונים של אפור, אלא בהחלטות ברורות של שחור ולבן.

אם התמזל מזלנו, בחרנו נכון קבלן שיפוצים, אלילת השפכטל האירה אלינו פנים ויופיטר האיר לכיוון מאדים וקו הרקיע היה חזק במזל דלי – ייתכן בהחלט שהשיפוצים שלנו לא היה סיוט. אם זהו אכן המצב, עלינו להעריך את המזל ששפר עלינו.

בסופו של דבר, אמנם לא הכל תלוי בנו – אבל יש דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לצמצם את הסיכון שהשיפוצים יהרוס לנו את החיים, ולהגביר את הסיכויים שהכל יעבור על מי מנוחות באופן יחסי. לכן מומלץ מאוד ללמוד מהטעויות שעשו אחרים, לתשאל חברים וחברות לגבי ניסיונם המר, להבין איפה טעו, מה לא ידעו, היכן עיגלו פינות והצטערו על כך וכד'. וכדאי גם להבין מה היו הדברים הנכונים שעשו ושיפרו את החוויה ואת התוצאה הסופית.

ואז אחרי שנצליח ונצלח את השיפוצים, בעתיד החברים שלנו יפנו אלינו כדי לברר מה אנחנו עשינו כמו שצריך, איפה טעינו ומה למדנו מכך, ואנחנו נחייך ונדע שנחסכה מאיתנו חוויה מאוד לא נעימה. כמה שנים לאחר מכן, הם יעבירו את פניני החוכמה שלכם הלאה, ובא לציון גואל, ושקטה הארץ ארבעים שנה, ויחיו כולם באושר ובעושר עד עצם היום הזה. אמן.